REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Gliwice Łabędy. Będą lepsze podróże przez stację i sprawniejszy przewóz towarówartykuł
Pokaż artykuł
Gliwice Łabędy. Będą lepsze podróże przez stację i sprawniejszy przewóz towarów
Zwiększy się dostęp do kolei dla mieszkańców Gliwic. Powstanie nowy przystanek w mieście. Usprawnią się przewozy towarowe w aglomeracji gliwickiej. Stacja Gliwice Łabędy zyska bezpośrednie połączenie z gliwicką stacją Port. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę z wykonawcą prac budowlanych. Wartość inwestycji to 425 mln zł ze środków budżetowych.
Bliżej do lepszych podróży nowym mostem kolejowym w Przemyśluartykuł
Pokaż artykuł
Bliżej do lepszych podróży nowym mostem kolejowym w Przemyślu
Budowa nowej przeprawy kolejowej w Przemyślu jest na ukończeniu. W najbliższą sobotę oddany do użytkowania zostanie jeden tor na obiekcie. Nowy most oznacza sprawny i bezpieczny ruch pociągów na trasie Kraków - Medyka. Kontynuowane prace, to inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A., za blisko 67 mln zł netto, współfinansowana ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.
PKP PLK remontują i modernizują zabytkową stację kolejową Bytom [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
PKP PLK remontują i modernizują zabytkową stację kolejową Bytom [ZDJĘCIA]
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły przetarg na wykonanie projektu remontu nastawni bramowej w Bytomiu. Na terenie stacji prowadzone są prace przy przebudowie peronów i hali przy zachowaniu elementów historycznych. Efektem inwestycji na odcinku Chorzów Batory – Nakło Śląskie będą sprawniejsze podróże oraz przewóz towarów ze Śląska w stronę portów. Wartość prac to ponad 1,2 mld zł, dofinansowanie z unijnego programu POIiŚ.
Warszawa Gdańska zyska nowe przejście pod torami i kolejne ułatwienia dla podróżnychartykuł
Pokaż artykuł
Warszawa Gdańska zyska nowe przejście pod torami i kolejne ułatwienia dla podróżnych
Nowe przejście pod torami na stacji Warszawa Gdańska ułatwi podróżnym dostęp na perony i do pociągów oraz usprawni przesiadki na metro, autobusy i tramwaje. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę o wartości ok. 80 mln zł netto na zaprojektowanie i wybudowanie nowych rozwiązań na ważnej stołecznej stacji. Długie wiaty nad peronami ochronią przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi, a nowa informacja pasażerska lepiej poinformuje o przyjazdach i odjazdach pociągów.
PKP PLK SA stawiają na odnawialne źródła energiiartykuł
Pokaż artykuł
PKP PLK SA stawiają na odnawialne źródła energii
PKP PLK SA od 2016 roku konsekwentnie realizują strategię wdrażania odnawialnych źródeł energii (OZE) w zarządzanej sieci kolejowej, przyczyniając się do dekarbonizacji transportu oraz zwiększenia efektywności energetycznej. W 2024 roku uruchomiono 32 instalacje fotowoltaiczne o łącznej mocy 623 kWp w Rybniku, Krakowie i Zawierciu. Do tej pory zainstalowano 87 takich systemów o łącznej mocy 1 464 kWp.
Kolej wraca do Łomży po 30 latach – trwa kluczowa inwestycja dla regionuartykuł
Pokaż artykuł
Kolej wraca do Łomży po 30 latach – trwa kluczowa inwestycja dla regionu
Mieszkańcy Łomży w czerwcu przyszłego roku, po raz pierwszy od ponad 30 lat, będą mogli wyruszyć w podróż koleją. Wykonawca prowadzi prace w mieście i na linii do Śniadowa, gdzie buduje nowe tory, perony i urządzenia sterowania ruchem. Inwestycja jest finansowana z rządowego Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej Kolej Plus.
Najważniejsza linia kolejowa Śląska zostanie rozbudowana. PKP PLK szykuje projekt separacji ruchu regionalnego i dalekobieżnegoartykuł
Pokaż artykuł
Najważniejsza linia kolejowa Śląska zostanie rozbudowana. PKP PLK szykuje projekt separacji ruchu regionalnego i dalekobieżnego
PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiły zamiar zamówienia projektu rozbudowy linii kolejowej nr 1 na odcinku między Będzinem, Dąbrową Górniczą Ząbkowicami a Zawierciem. To kluczowy fragment międzynarodowego korytarza E65 i jednocześnie najważniejsza linia północnej części województwa śląskiego.
Rynek powierzchni magazynowych w Polsce z wynikami jak przed pandemiąartykuł
Pokaż artykuł
Rynek powierzchni magazynowych w Polsce z wynikami jak przed pandemią
Na koniec września 2023 roku zasoby rynku magazynowego wyniosły 31,1 mln mkw., powiększając się w ciągu roku o 13,4%. Mimo to, zarówno deweloperzy w przypadku nowej podaży, jak i najemcy w ramach popytu odnotowali gorsze wyniki względem poprzednich badanych okresów.
Miasto sprzedało jedną z najdroższych działek we Wrocławiu. Wiemy kto ją kupił i za ile!artykuł
Pokaż artykuł
Miasto sprzedało jedną z najdroższych działek we Wrocławiu. Wiemy kto ją kupił i za ile!
Gmina Wrocław sprzedała dużą, atrakcyjnie położoną działkę pod zabudowę mieszkaniową, wielorodzinną przy Osi Zachodniej (al. 11 Listopada), przedłużeniu obwodnicy Leśnicy. Niezabudowana nieruchomość znajduje się na osiedlu Złotniki.
Zwolnienia grupowe w znanej, globalnej firmie w Poznaniu. Winna m.in. sztuczna inteligencjaartykuł
Pokaż artykuł
Zwolnienia grupowe w znanej, globalnej firmie w Poznaniu. Winna m.in. sztuczna inteligencja
Kolejne informacje o zwolnieniach grupowych, tym razem dotyczące stolicy Wielkopolski. Władze polskiego oddziału globalnej firmy biofarmaceutycznej GSK planują zwolnić w Poznaniu kilkadziesiąt osób. Jako jedna z przyczyn podjęcia takiej decyzji, wymieniana jest sztuczna inteligencja (AI).
Prywatna fundacja wybuduje we Wrocławiu nowy kościółartykuł
Pokaż artykuł
Prywatna fundacja wybuduje we Wrocławiu nowy kościół
W stolicy Dolnego Śląska powstanie nowy kościół. Wybuduje go prywatna Fundacja Damiana de Veuster z Warszawy. Powstanie w południowo-wschodniej części miasta, na osiedlu Księże.
590 osób straci pracę? Duża, polska firma złożyła wniosek o upadłośćartykuł
Pokaż artykuł
590 osób straci pracę? Duża, polska firma złożyła wniosek o upadłość
Kolejna zła wiadomość dotycząca polskich firm. Państwowe Przedsiębiorstwo Przemysłu Metalowego „Pomet” z Wronek w województwie wielkopolskim złożyło w dniu 30 kwietnia wniosek o ogłoszenie upadłości do Sądu Rejonowego Poznań–Stare Miasto. Wniosek został oficjalnie zarejestrowany 5 maja. Czy 590 osób straci pracę?
Trwa piąta odsłona konkursu dla najlepszych inwestorów działających w Poznaniuartykuł
Pokaż artykuł
Trwa piąta odsłona konkursu dla najlepszych inwestorów działających w Poznaniu
Trwa piąta odsłona konkursu dla najlepszych inwestorów działających w Poznaniu. Zgłoszenia można wysyłać tylko do 3 września. Tak jak w poprzednich edycjach jurorzy zwrócą uwagę na dokonania przedsiębiorców w zakresie budownictwa mieszkaniowego, obiektów usługowych oraz działań inwestycyjnych na terenach zdegradowanych.
Wrocław ogłosił przetarg na zakup 91 fabrycznie nowych autobusówartykuł
Pokaż artykuł
Wrocław ogłosił przetarg na zakup 91 fabrycznie nowych autobusów
Kolejne 91 nowych autobusów (w tym zeroemisyjnych) trafi na drogi Wrocławia i gmin Aglomeracji Wrocławskiej. Wydział Transportu Urzędu Miejskiego Wrocławia ponowił przetarg na „świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego organizowanego przez Gminę Wrocław na terenie Wrocławia oraz Gmin Wisznia Mała, Długołęka i Czernica”.
Znana zagraniczna firma stawia na Wrocław. Nowe miejsca pracyartykuł
Pokaż artykuł
Znana zagraniczna firma stawia na Wrocław. Nowe miejsca pracy
Nowe miejsca pracy we Wrocławiu. Kolejna znana zagraniczna firma stawia na stolicę Dolnego Śląska. TIER-Dott - europejski operator współdzielonych rowerów, hulajnóg i rowerów elektrycznych właśnie oficjalnie otworzył we Wrocławiu swoje nowe biuro centralne. Firma kontynuuje swoją misję tworzenia miast przyjaznych ludziom, a nie samochodom. W ramach swojego zaangażowania w lokalne inicjatywy i zrównoważoną infrastrukturę firma otworzyła nowe biuro we Wrocławiu, skoncentrowane na funkcjach finansowych. Oznacza to nie tylko ekspansję firmy w regionie, ale też nowe ciekawe miejsca pracy dla mieszkańców miasta.
System antykolizyjny Škoda zwiększa bezpieczeństwo tramwajów we Wrocławiu i innych miastachartykuł
Pokaż artykuł
System antykolizyjny Škoda zwiększa bezpieczeństwo tramwajów we Wrocławiu i innych miastach
Škoda Group, wiodący europejski producent rozwiązań dla bezemisyjnej mobilności, wspólnie z miejskim operatorem transportowym MPK Wrocław, zaprezentowali we Wrocławiu nowy tramwaj ForCity Plus 52T dla Pragi, a także technologię systemu antykolizyjnego zastosowaną w pierwszych tramwajach Škoda 19T kursujących w stolicy Dolnego Śląska. Program wydarzenia obejmował symboliczne odsłonięcie nowego tramwaju 52T w formie „unboxingu”, prezentację pojazdu dla klientów, mediów i publiczności oraz praktyczny pokaz działania systemu antykolizyjnego bezpośrednio we wrocławskim tramwaju 19T. Wydarzenie ukazało dwa kluczowe obszary, w których Škoda Group rozwija nowoczesną mobilność miejską: komfortowe, bezpieczne i energooszczędne pojazdy dla miast europejskich oraz technologie cyfrowe zwiększające bezpieczeństwo operacyjne.
Ruszył telefon bezpieczeństwa dla turystów zagranicznychartykuł
Pokaż artykuł
Ruszył telefon bezpieczeństwa dla turystów zagranicznych
Ruszył telefon bezpieczeństwa dla turystów, który na czas trwania UEFA EURO 2012 został włączony do...
[Wrocław] Dworzec "Wrocław Pracze" (remont)inwestycja
Pokaż inwestycję
[Wrocław] Dworzec "Wrocław Pracze" (remont)
Wrocław, Fabryczna
DK25 obwodnica Kaliszainwestycja
Pokaż inwestycję
DK25 obwodnica Kalisza
Kalisz
inwestycja
Pokaż inwestycję
ul. Podolańska
Poznań, Podolańska
REKLAMA